Razvojni fond APV i u 2025.godinu ulazi sa širokom paletom kreditnih proizvoda namenjenih registrovanim poljoprivrednim gazdinstvima, pravnim licima i preduzetnicima.
Svojom kreditnom politikom, koja se ogleda u rokovima otplate do 7 godina, periodom mirovanja do 2 godine, povoljnim kamatnim stopama na godišnjem nivou, nametnuo se kao jedan od lidera na polju finasiranja poljoprivrednih subjekata u AP Vojvodini.
ČITAJTE I: RFV: Konkursna linija za finansiranje klimatski održivih investicija
Ovakva poslovna politika u mnogome je doprinela da poljoprivrednici koji posluju na teritoriji Vojvodine povoljnije koriste finansijskih sredstava za sve vrste investicija i obrtna sredstva.
Razvojni fond APV se trudi da poljoprivrednici sa teritorije APV budu što bolje obavešteni o postojećim konkursima i pogodnostima koje nudi Razvojni fond. Upravo iz tog razloga su marketing aktivnosti Fonda u najvećoj meri usmerene na održavanje prezentacija u lokalnim samoupravama na teritoriji AP Vojvodine, putem kojih se najrelevantnije informacije mogu uspešno preneti potencijalnim korisnicima.
U proteklom periodu Razvojni fond se fokusirao i na druge vidove promovisanja kao što su specijalizovane emisije na regionalnim i lokalnim medijima, oglašavanje u štampanim medijima i internet portalima, poseta raznim manifestacijama i sajmovima.
Razvojni fond svake godine pred sebe postavlja više ciljeve, a to podrazumeva da ide još brže i bolje napred i da u što većoj meri zadovolji potrebe poljoprivrednika sa teritorije Vojvodine.
Upravo iz tog razloga Fond vrši prilagođavanje uslova i uvođenje novina u konkurse a sve u skladu sa potrebama i postojećom tražnjom.
U 2025.godini Razvojni fond je plasirao na tržište 8 kreditnih linija za registrovana poljoprivredna gazdinstva, a to su:
- Konkurs za dugoročne kredite za poljoprivredu;
- Konkurs za dugoročne kredite za kupovinu poljoprivrednog zemljišta;
- Konkurs za dugoročne kredite za nabavku mehanizacije;
- Konkurs za dugoročne kredite za razvoj turizma subvencionisan od strane Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam;
- Konkurs za dugoročne kredite za finansiranje klimatski održivih investicija
- Konkurs za dugoročne kredite za investicije u okviru IPARD programa;
- Konkurs za kratkoročne kredite za obrtna sredstva u poljoprivredi;
- Konkurs za dugoročne kredite za trajna obrtna sredstva u poljoprivredi
Zaprati Agroportal znanje je moć na Instagramu
Lajkuj Agroportal znanje je moć na Facebook
Novi konkursi se primenjuju od 01.01.2025.godine, a rokovi za podnošenje zahteva za kredit nisu vremenski ograničeni.
Sve dodatne informacije se mogu videti na sajtu www.rfv.rs, pozivanjem broja 021454334 ili direktno u prostorijama Fonda u Novom Sadu na adresi Bulevar cara Lazara 7a.