Udruženje Donau Soja u saradnji sa EIT Food organizacijom poziva poljoprivredne proizvođače i sve zainteresovane predstavnike poljoprivredno-prehrambenog sektora, na konferenciju „Spremni za nove EU regulative: Perspektiva regenerativne poljoprivrede“ koja će biti održana 5. novembra 2024. godine u Hotelu „Sheraton“ u Novom Sadu.
ČITAJTE I: Regenerativna poljoprivreda „leči“ zemljište
Cilj konferencije je podizanje svesti o zahtevima novih EU politika u svetlu zelene tranzicije i jačanje spremnosti poljoprivrednog sektora na regulatorne promene u Srbiji i regionu, stoji u saopštenju udruženja Donau Soja.
Konferencija će se fokusirati na održivu, regenerativnu poljoprivredu kao suštinski element u borbi protiv klimatskih promena i prilagođavanju izazovima na terenu.
Obuhvatiće glavne aspekte regenerativne poljoprivrede, podeliti uspešne prakse poljoprivrednih proizvođača iz regiona i Evrope, te predstaviti lidere industrije koji imaju značajnu ulogu u sprovođenju globalnih ciljeva održivog razvoja i pružaju podršku u ovim temama.
EIT Food je deo Evropskog instituta za inovacije i tehnologiju (EIT) – nezavisnog tela Evropske unije osnovanog 2008. godine. Cilj EIT Fooda je da stvori i promoviše okruženje pogodno za inovacije i preduzetništvo širom Evrope.
EIT Food podržava prelazak poljoprivrednih gazdinstava na regenerativne poljoprivredne prakse u Evropi kako bi se ispunili ciljevi u vezi sa klimatskim promenama, potrebe za sigurnim snabdevanjem hrane i zaštitom našeg obradivog zemljišta.
Donau Soja je evropsko, neprofitno udruženje čiji je cilj podrška evropskoj proteinskoj tranziciji sa posebnim naglaskom na održivu, bez GMO proizvodnju soje. Osnovana je u Beču 2012. godine, sa regionalnim kancelarijama u Srbiji, Ukrajini i Moldaviji.
Zaprati Agroportal znanje je moć na Instagramu
Lajkuj Agroportal znanje je moć na Facebooku
Donau Soja je udruženje koje kroz svoje standarde kvaliteta podržava koncept regenerativne poljoprivrede i pruža podršku poljoprivrednimm proizvođačima da slede njene principe u cilju održive i klimatski neutralne poljoprivrede.
Izvor: Agro TV